Проєктно-кошторисна документація на системи крапельного зрошення згідно діючих норм

З 10 березня 2021 року відновлено дію Програми з компенсації коштів для розвитку виноградарства, садівництва та хмелярства, оновлено механізм державної підтримки цих галузей. У постанові КМУ №587 наводиться порядок виділення бюджетних коштів суб'єктам господарської діяльності.

Бюджетні кошти виділяються на наступні види витрат:

1) придбання посадкового матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю - в розмірі до 80% проведених витрат (після проведення посадки або ремонту насаджень);
2) проведення робіт і придбання матеріалів для будівництва шпалер і установки систем крапельного зрошення - в розмірі до 50% проведених витрат (після завершення монтажних робіт);
3) закупівля техніки, механізмів та обладнання (в тому числі іноземного виробництва, які не виробляються в Україні) для проведення технологічних операцій у виноградарстві, садівництві й хмелярстві - в розмірі до 30% їх вартості.
Для отримання компенсаційних виплат, необхідно зібрати та подати в держструктури пакет документів. Основною частиною цього пакета є проєктно-кошторисна документація, розроблена згідно з чинними нормативними документами. Вона складається з наступних обов'язкових частин:
- робочі креслення;
- пояснювальна записка;

- кошторис, виконаний в програмному комплексі АВК.

Проєктно-кошторисна документація потребує обов'язкового підтвердження кваліфікованих фахівців (сертифікованих інженерів-проєктувальників по кожному розділу). Склад проєкту й необхідні вихідні дані для проєктування визначаються Замовником та проєктною організацією для кожного об'єкта індивідуально.

Слід звернути особливу увагу, що обов'язковим розділом пояснювальної записки є ОВНС (оцінка впливу на навколишнє середовище) з визначенням критеріїв ОВС (оцінка впливу на довкілля).

Закон про ОВС набрав чинності в 2017 році. Згідно статті 3 цього закону обов'язковій оцінкці (ОВС) підлягають такі види господарської діяльності: сільськогосподарське та лісогосподарське освоєння, рекультивація та меліорація земель (управління водними ресурсами для ведення сільського господарства, в тому числі зі зрошенням та меліорацією) на територіях площею 20 гектарів і більше або на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду або в їх охоронних зонах на площі 5 гектарів і більше, будівництво меліоративних систем та окремих об'єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем.

Наявність розділу ОВС з позитивним висновком уповноваженого територіального або центрального органу по екології перевіряється при проходженні обов'язкової експертизи розробленої проєктно-кошторисної документації. Обов'язковій експертизі підлягають проєкти з залученням бюджетних коштів при кошторисній вартості проєкту понад 300 тис. грн. і об'єкти класу наслідків (відповідальності) СС2, СС3. При цьому об'єкти СС2, СС3 проходять комплексну експертизу, яка включає в себе розгляд проєкту експертом з охорони навколишнього середовища.

Клас наслідків (відповідальності) визначається сертифікованим інженером-проєктувальником і затверджується Замовником згідно ДСТУ 8850: 2019. Згідно з новою редакцією цього стандарту від 1.12.2019 року об'єктам, які належать до II категорії видів господарської діяльності за статтею 3 Закону про ОВС, не може встановлюватися клас наслідків нижче СС2 (середні наслідки).


Компанія «ІРРІГАТОР УКРАЇНА» надає повний пакет послуг з розроблення та оформлення проєктної документації на системи крапельного зрошення. Ми гарантуємо кваліфікований підхід до вирішення такого завдання від стадії підготовки вихідних даних для проєктування до супроводу проєктно-кошторисної документації при проходженні експертизи.

«ІРРІГАТОР УКРАЇНА» - експерт з проєктування, виробництва комплектуючих і будівництва систем крапельного зрошення з 2005 року. Наші інженери-проєктувальники мають відповідні кваліфікаційні сертифікати й більш ніж 20-річний досвід. Сертифікований інженер-кошторисник розробляє кошторисну документацію в програмному комплексі АВК з гарантованим проходженням експертизи. Головний інженер проекту (ГІП) має кваліфікаційний сертифікат інженера-проєктувальника I категорії, що дозволяє виконувати проєкти класу наслідків СС1 (незначні наслідки), СС2 (середні наслідки), а також має досвід роботи з державною експертизою без повторної перевірки (доопрацювання проектів).

Термін виконання проєктів систем крапельного зрошення залежать від наданого Замовником повного переліку вихідних даних для проєктування, який при необхідності доповнюється в процесі роботи, - становить близько двох тижнів.

Термін надання повного пакета проєктно-кошторисної документації з гарантованим отриманням позитивного висновку експертизи становить приблизно 4-5 місяців. Такі строки обумовлені необхідністю розробки й узгодження розділу ОВС, мінімальний термін затвердження якого становить 110 календарних днів згідно до чинного закону. Зі свого боку компанія «ІРРІГАТОР УКРАЇНА» надає календарний план паралельного виконання різних видів робіт щоб максимально скоротити загальний час на проєктування.

 

2021-10-04 10:25:59 2856

Залишити заявку

Введіть своє ім'я та номер телефону. Наш фахівець зв'яжеться з вами і відповість на всі ваші запитання.
Заповнюючи дану форму, я даю згоду на обробку персональних даних