Консервація системи крапельного зрошення на зиму

Осінь - це час для проведення ряду робіт з консервації системи крапельного зрошення на зимовий період, від правильності яких безпосередньо залежить термін її служби.

Осінь - це час для проведення ряду робіт з консервації системи крапельного зрошення на зимовий період, від правильності яких безпосередньо залежить термін її служби. Замерзання води в устаткуванні й трубах з подальшим механічним пошкодженням настає не в перший день падіння температури нижче 0, але ігнорувати або відкладати на потім цей важливий захід не варто.

Некоректно виконана та несвоєчасна консервація зазвичай призводить до того, що навесні частина обладнання виходить з ладу і виявляють це в самий невідповідній момент, безпосередньо перед висадкою. Зазвичай згадують про необхідність консервації системи, коли за фактом необхідно відновити великий перелік зламаного обладнання, в тому числі й через зберігання на холодних складах.

Суть процедури консервації полягає в повному звільнення системи труб від внутрішньої води. Нижче наведено перелік основних елементів системи, де необхідно злити воду для збереження обладнання в зимовий період. Список узагальнено, для кожної системи гідротехніком господарства складається індивідуальний перелік, згідно з конструктивними особливостями й місцем розташування. Всі роботи проводяться силами господарства. Всі технологічні процедури для повної консервації системи й зберігання обладнання на зимовий період проводить гідротехнік.

1. Фільтри. Воду зливають з корпусів, поршнів, клапанів, блоків управління і приєднувальних трубопроводів.

2. Регулятори тиску. Воду зливають з корпусу, з труби до і після клапана, з надмембранного простору.

3. Трубопроводи. Всі магістральні й труби, що роздають, всі точки системи, які знаходяться на глибині до 80-100 см від поверхні грунту.

4. Дренажні трубопроводи. Необхідно злити всі без винятку за рахунок рельєфу, але краще та ефективніше - методом відкачування, що може бути застосовано також для пункту 3.

5. Шарові крани в будь-якому корпусі. Без води відкрити-закрити кілька разів, залишити в положенні на 45 °. За умови проведення такої процедури, ймовірність розморожування становить близько 50%, без неї - до 100%.

6. Батерфляї. Якщо не знімати на зимовий період, необхідно зафіксувати у відкритому положенні.

7. Усі закриті ємності перевірити, з тих, які не використовуються, злити воду повністю або мінімум до рівня 30%.

8. Насоси та насосні станції.

9. Електроніка. На зимовий період всі елементи автоматизації системи демонтувати й відправити на зберігання в сухий теплий склад. На складі з елементів автоматизації демонтувати всі елементи живлення. Щоб уникнути окислення плат, зберігання елементів автоматизації здійснювати з добавкою силикагеля.

10. Фертигаційні столи - повна промивка й спустошення всіх труб; датчики контролю в своїх розчинах відправити на зберігання в теплий склад.

11. Тензіометри. Демонтувати, злити воду, промити, відправити на зберігання в склад.

12. Після демонтажу обладнання на зберігання, всі відкриті місця щільно закрити відповідними заглушками.

2020-11-06 14:02:51 2815

Залишити заявку

Введіть своє ім'я та номер телефону. Наш фахівець зв'яжеться з вами і відповість на всі ваші запитання.
Заповнюючи дану форму, я даю згоду на обробку персональних даних