Регулятори тиску
Регулятор тиску - різновид регулюючої арматури - автоматично працюючий автономний пристрій, що служить для підтримки постійного тиску рідини в трубопроводі. При регулюванні тиску відбувається зниження початкового високого тиску на задане, більш низьке. Це досягається автоматичною зміною ступеню відкриття дроселюючої частини регулятора, внаслідок чого автоматично змінюється гідравлічний опір потоку рідини, яка проходить.
Розрізняють регулювання тиску до себе й після себе.
До себе - Клапан підтримує постійне попередньо встановлене тиск до себе, незалежно від коливань витрати.
Після себе - Клапан підтримує після себе попередньо встановлений тиск, незалежно від тиску до нього або від коливань витрати. Можливе додавання соленоїда для автоматизації або віддаленого доступу.
Підривні клапани
Запобіжний клапан з гідравлічним приводом і мембранним регулюванням.
За рахунок скидання рідини зменшує надлишковий тиск лінії, коли вона піднімається вище заданого максимуму. При підвищенні тиску клапан оперативно реагує відкриттям мембрани, пропорційно зростанню тиску. У разі різкого стрибка тиску мембрана повністю відкриється.
Області застосування:
- Насосні станції
- Магістральні трубопроводи систем поливу
- Міські системи водопостачання
- Промислові водопроводи
- Трубопроводи зі стрибкоподібною зміною тиску
- Додаткове обладнання до регуляторів тиску
Електромагнітні клапани
Електромагнітні клапани застосовуються в системах зрошення, де потрібно організувати віддалене керування або контроль над процесами.
Керування здійснюється через соленоїдний вузол, встановлений в ланцюжку керування клапаном. При відкритті соленоїда відбувається подача гідравлічного сигналу в ланцюг керування клапаном і клапан буде виконувати задані функції. При закритті соленоїда припиняється подача гідравлічного сигналу в ланцюг управління, і клапан буде закритий.
Додавання соленоїда можливо до більшості функцій керування.
Лічильники води (витратовимірювачі)
Повітряні клапани
Повітряні клапани застосовуються для видалення повітря з системи.
Встановлюються в найвищій точці системи і в місцях, де можуть утворюватися повітряні пробки.
Повітряні клапани комбінованої дії випускають повітря з системи при її заповненні, а також запускають повітря в систему при її спустошенні або дренажуванні. Запуск повітря в систему запобігає створення вакуумного розрядження в системі і, як наслідок:
Батерфляї (поворотні крани)
Батерфляй - простий і надійний спосіб для перекриття потоків в трубопроводах.
Області застосування:
- Насосні станції
- Магістральні трубопроводи систем поливу, ізоляція відгалужень
- Міські системи водопостачання
- Промислові водопроводи