Автоматизація зрошення і фертигації лохини, Волинська область

Автоматизація поливу і фертигації лохини 6 га, Волинська область

Лохина садова має безліч корисних властивостей і користується попитом у споживачів. Саме це робить вирощування ягоди перспективним бізнесом.

У фермерському господарстві на Волині організували плантацію лохини недавно. Зараз це 6 га молодих саджанців, в планах - збільшити площу до 7 га.

Вирощування лохини має свої особливості. Головна умова - відповідний грунт. Він повиннен бути кислим, з рівнем pH на рівні 4,5 - 5,0 (допускаються відхилення в межах 0,5рН), волого- і повітряпроникним.

Ще одним важливим фактором для успішного вирощування є постійний рівень вологи, при цьому не можна допускати застою води або недозволоження, це призведе до загибелі куща. Оптимальним рівнем вологості вважається 65% -70%. На ділянці організували крапельне зрошення, поклали крапельну трубку LIN від Metzer з водовилівом крапельниць 2л / год. Рівномірність зволоження для лохини особливо важлива.

Щоб підтримувати кислотність грунту в допустимих межах, кислотність води необхідно постійно контролювати й коригувати. Вода, яку використовують для поливу, має нейтральну кислотність на рівні 7,1-7,3 PH. Саме тому в господарстві відразу задумалися про систему фертигації. З огляду на побажання замовника, фахівці компанії «Іррігатор Україна» запропонували рішення. Добривний вузол обладнали фертігаційним столом 3 + 1 з автоматичним контролем EC і PH води, а також системою примусового змішування добрив. Така система дозволяє створювати однорідний маточний розчин з меншими затратами праці та забезпечує його рівномірність при внесенні з крапельним поливом.

Автоматизацію процесів провели з використанням обладнання ізраїльської компанії Talgil. Враховуючи, що площа посадок невелика, встановили контролер SAPIR2, який за допомогою трьох віддалених радіотерміналів управляє гідравлічними клапанами, насосом і столом фертигації. Така система мінімізує вплив людського фактора і в повній мірі розкриває потенціал використання добривного столу. На кожну поливну клітину встановили тензіометр для постійного контролю вологості грунту і ефективного використання водних ресурсів.

Залишити заявку

Введіть своє ім'я та номер телефону. Наш фахівець зв'яжеться з вами і відповість на всі ваші запитання.
Заповнюючи дану форму, я даю згоду на обробку персональних даних