Сітчасті фільтри
Сітчасті фільтри складаються з корпусу й фільтруючого елемента у вигляді дрібнопористої сітки. Ступінь очищення води залежить від розмірів вічка сітки, яка фільтрує, а пропускна здатність - від площі. Такий тип фільтрації називається - абсолютним.
-
Автоматичні
-
Напівавтоматичні
Сітчасті фільтри з встановленим датчиком, який реагує на перепад тиску та дозволяє візуально побачити ступінь забруднення фільтра й провести промивку. Особливістю напівавтоматичних фільтрів є можливість промивання фільтра без необхідності розбирати його та зупиняти процес фільтрації води.
-
Фільтри з ручним промиванням
Для промивання фільтру потрібно повністю припинити подачу води через нього, розібрати, вручну промити фільтруючий елемент.
Дискові фільтри
Дискові фільтри розроблені для глибшого фільтрування. Складаються з корпусу та фільтруючого елемента у вигляді набору щільно стиснутих тонких дисків з радіальними канавками. Дискова система фільтрів - це поєднання абсолютної та глибнної фільтрації.
Використовуються для видалення неорганічних і органічних частинок. При засміченні промиваються зворотним потоком води. Для ефективної роботи дискових фільтрів промивка має бути автоматізірованою.
Піщано-гравійні фільтри
Цей вид фільтрації називається глибинним і використовується в умовах дуже забрудненої води. У піщано-гравійному фільтрі вода надходить під тиском з верхньої точки на шар фільтруючого матеріалу і, пробиваючи собі дорогу вниз, проходить стадію очищення. У піщаних фільтрах реалізований принцип гравітації, що дозволяє воді використовувати власну вагу для подолання перешкоди, яка фільтрує. Шарів фільтрації може бути декілька або один, - це залежить від того, яке завдання постає перед фільтром і які параметри очищення води необхідно отримати.
У нижній частині піщано-гравійного фільтра встановлюються форсунки, в які надходить відфільтрована вода. Форсунки мають перфорацію або сітку з розміром вічка, менше ніж фільтрувальне середовище, щоб частинки фільтруючого матеріалу не потрапляли разом з водою в систему. Після піщано-гравійного фільтра обов'язково ставиться другий фільтр - контрольний (найчастіше дисковий), для повного відсіювання часток фільтруючого матеріалу. Промивання фільтра здійснюється за допомогою зворотного потоку. Для ефективної роботи піщано-гравійних станцій промивка має бути автоматизована.
Гідроциклони
Гідроциклон - вид обладнання для фільтрації, який використовується для відділення фракції твердих частинок від загального обсягу води. Працює гидроциклон за принципом відцентрового руху рідини, яка поступає. Завдяки високій швидкості руху води всередині апарату, більш важкі частинки осідають на дно пристрою, а відфільтрована вода виходить через верхню кришку та поступає на контрольний фільтр.
Сфери застосування:
- Очищення води після свердловини
- Очищення вод з вмістом /домішками піску
- Джерела води з великим вмістом твердих часток
- Для систем, де немає можливості встановити відстійник.