Автоматизація системи зрошення та фертигації покликана вирішити дві основні задачі:

 

1. Отримати дані, необхідні агроному для прийняття рішень, пов'язаних зі зрошенням.

2. Реалізувати розроблену агрономом програму поливу максимально коректно, без негативного впливу людського фактора.

 

Наступним етапом розвитку автоматизації систем зрошення та фертигації будуть технології на основі штучного інтелекту, які будуть брати участь у прийнятті рішень.

Основні складові системи автоматизації зрошення та фертигації:

Контролери

Контролери поливу - це мозок системи автоматичного поливу. Саме контролер дозволяє запрограмувати й автоматизувати систему поливу та забезпечує надійне керування.

Контролери поливу мають безліч моделей і модифікацій. Умовно їх можна поділити на модульні (з можливістю розширення кількості зон і функцій) і контролери з фіксованою кількістю зон.

Традиційні іригаційні контролери працюють по заздалегідь заданому запрограмованому розкладу й таймерам. Нове покоління інтелектуальних іригаційних контролерів контролює погоду, умови грунту, випаровування та використання води для автоматичної настройки графіка поливу відповідно до фактичних умов ділянки.

Наприклад, при підвищенні температури повітря або зменшенні кількості опадів розумні контролери поливу враховують змінні, характерні для конкретної ділянки, щоб скорегувати час або графік поливу.

 

Програмування контролерів можна здійснити локально за допомогою великого графічного РК-дисплея й клавіатури, за допомогою флешки, а також віддалено через інтернет за допомогою спеціально розробленого програмного забезпечення.
 
Контролери дозволяють управляти безліччю процесів: зрошенням і внесенням добрив, промиванням фільтра, виявляють і реагують на несправності в системі поливу та багато іншого.

 

Пристрої зв'язку з об'єктом

Важливим компонентом автоматизованої системи управління процесами є пристрій зв'язку з об'єктом RTU (Remote Terminal Unit). Система RTU використовує блоки віддаленого терміналу та забезпечує взаємозв'язок, моніторинг і управління між контролером і віддаленими об'єктами системи.

Віддалені термінали встановлюють для управління: насосами, клапанами, інжекторами добрив, фільтрами, а також для моніторингу показників на лічильники води та добрив, датчики тиску та інше.

Існують як провідні, так і бездротові системи RTU, які дозволяють контролерам моніторити і контролювати пристрої без використання будь-яких кабелів в поле. Живлення системи організовують від стандартного електричного джерела або від сонячної енергії.

Нові системи RTU забезпечують моніторинг і контроль в радіусі 25 км.


 

Фертигаційний стол

Фертигаційний (добривний) стіл незамінний для точного внесення необхідної кількості добрив з підтриманням заданих параметрів концентрації (Ес) і кислотності (рН) поливної води.
 
Використання добривних столів дозволяє вирощувати різні культури на малопристосованих грунтах, використовувати практично будь-яку воду для поливу, доводячи її до необхідних параметрів, придатних для рослин.
 
  • Індивідуальне виконання під конкретну систему зрошення
  • Кілька режимів роботи
  • Контроль значень електропровідності (Ес) й кислотності (рН), підтримка їх значень в системі зрошення
  • До 6-ти інжекторів внесення добрив, кожен до 1500 л / год
  • Точне внесення за заданими програмами / 8 програм внесення добрив
  • Візуальний контроль за кількістю внесених добрив
  • Зрозумілий інтерфейс, пряме керування 
  • Аварійне спрацьовування при зміні встановлених параметрів вище заданих значень
  • Можливість встановити систему змішування добрив в ємностях під час внесення.

Залишити заявку

Введіть своє ім'я та номер телефону. Наш фахівець зв'яжеться з вами і відповість на всі ваші запитання.
Заповнюючи дану форму, я даю згоду на обробку персональних даних